Stanislav
Lehký

Herec
Stanislav Lehký

V Městských divadlech pražských je od roku 1997.

Narodil se v Novém Boru. Na počátku jeho zájmu o umění byla kytara a zpěv. K recitaci jej přivedla profesorka českého jazyka, která se studenty připravovala pásma poezie. V době studií na Střední průmyslové škole jaderné techniky spolupracoval s pražským Studiem poezie Jiřího Hraše a Luďy Marešové. Po absolutoriu DAMU nastoupil do prvního angažmá v Kolíně. V letech 1984 - 1991 byl členem hereckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích, kde ztvárnil řadu výrazných rolí (Přelet nad hnízdem kukačky, Hrátky s čertem, Jih proti Severu, Ptáci a adaptace Steinbeckovy knihy O myších a lidech). Poté hrál v letech 1991 – 1997 v Divadle Pod Palmovkou a odtud přešel do Městských divadel pražských, kde začínal v roce 1997 rolí Ragenaua v Cyranovi z Bergeracu. Jeho hlas k nám promlouvá z radia a filmového dabingu.

Aktuální role

ABC

Geniální přítelkyně

ELENA FERRANTE, APRIL DE ANGELIS
Divadelní adaptace světového bestselleru. Padesátá léta dvacátého století, neapolská periférie a dvě děvčátka, která si slíbí přátelství na život a na smrt.
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého. V titulní roli Beáta Kaňoková.
ABC

Jak se vám líbí

William Shakespeare
Shakespearova nejromantičtější komedie o lásce a návratu k přírodě.
Rokoko

Neviditelný

Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého.

Vrah nikdy nevypadá jako vrah.

BERNARD-MARIE KOLTÈS

Roberto Zucco