Petr
Konáš

Herec
Petr Konáš

V Městských divadlech pražských je od sezony 2018/2019.

Po střední škole pro geodety vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze-Michli. Konkurz na roli Romea v Shakespearově Romeovi a Julii v Západočeském divadle v Chebu mu přinesl angažmá a možnost ztvárnit řadu výrazných rolí. Po 5 letech v Chebu přijal nabídku na dalších šest sezon do angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Mezi jeho tamnější role patřil například Kazimír v Kazimírovi a Karolíně Ödona von Horvátha, kníže Václav v Tylových Krvavých křtinách, baron Tuzenbach z Čechovových Tří sester atd. Do širokého diváckého povědomí se dostal díky mnoha rolím v různých televizních seriálech, například Ordinace v růžové zahradě 2, Cesty domů, Modrý kód, Šéfka a dalších.

 

Aktuální role

ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
Rokoko
Nová komedie Davida Drábka napsaná přímo pro Pavlu Tomicovou v hlavní roli.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého. V titulní roli Beáta Kaňoková.
Rokoko
Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
Rokoko

Neviditelný

Jaroslav Havlíček
Divadelní adaptace románu o touze po moci, rodinné anamnéze a neviditelném strýci.

Ty jsi odjakživa milovala projekty.

Simon Stone podle Federica García Lorcy

YERMA