Eva
Salzmannová

Herečka
Eva Salzmannová

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

Po skončení studií herectví na DAMU (1982) se stalo jejím prvním působištěm (1982–88) Divadlo Na okraji (Rubín), kde si zahrála hned několik závažných rolí. Po krátkém působení ve svobodném povolání byla v sezoně 1990–91 angažovaná v Činohře Národního divadla. Poté byla v sezoně 1991–92 členkou smíchovského Divadla Labyrint, následně (1992–94) Divadla Na zábradlí a hostovala ve Vinohradském divadle. V roce 1994 se vrátila do Národního divadla, kde zůstala (s řadou úspěchů na kontě) až do roku 2018, kdy se rozhodla přijmout nabídku Městských divadel pražských. Spolupracuje také často s nezávislou divadelní scénou. Za monodrama Jasno lepo podstín zhyna, uváděné v režii Viktorie Čermákové v pražské MeetFactory, byla nominována na Cenu Thálie 2017. Za herecký výkon v inscenaci Andělé v Americe byla v roce 2019 nominována na Cenu Divadelních novin. Je docentkou herectví na DAMU.

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko
Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…

Co by byla revoluce bez velké všeobecné kopulace.

PETER WEISS

Marat + Sade