Eva
Salzmannová

Herečka
Eva Salzmannová

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

Po skončení studií herectví na DAMU se v 80. letech stalo jejím prvním působištěm Divadlo Na okraji (Rubín), kde si zahrála několik zásadních rolí. Například Julii v Romeovi a Julii, Markétku ve Faustovi nebo Varvaru ve Višňovém sadu a Marii ve Vojckovi. V sezóně 1990–91 působila v Činohře Národního divadla, v sezóně 1991–92 ve smíchovském Divadle Labyrint, 1992–94 v Divadle Na zábradlí a hostovala ve Vinohradském divadle. V roce 1994 se vrátila na scénu Národního divadla, kde s mnohými úspěchy hrála až do roku 2018, kdy se rozhodla přijmout nabídku Městských divadel pražských. Je docentkou herectví na DAMU. Často spolupracuje s nezávislou divadelní scénou. Za monodrama Jasno lepo podstín zhyna, uváděné v režii Viktorie Čermákové v pražské MeetFactory, byla nominována na Cenu Thálie 2017. Za herecký výkon v inscenaci Andělé v Americe byla v roce 2019 nominována na Cenu Divadelních novin. V Městských divadlech pražských účinkuje například i v inscenaci Hamlet v režii Michala Dočekala, satirické komedii Kanibalky 2: Soumrak starců od Davida Drábka a výraznou roli má v inscenaci Yerma v režii Mariána Amslera.

Aktuální role

ABC

Bílá nemoc

Karel Čapek
Čapkův prorocký obraz v hlavní dvojroli s Miroslavem Donutilem.
ABC

Geniální přítelkyně

ELENA FERRANTE, APRIL DE ANGELIS
Divadelní adaptace světového bestselleru. Padesátá léta dvacátého století, neapolská periférie a dvě děvčátka, která si slíbí přátelství na život a na smrt.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Tragédie myšlení a činu, kde si lež hraje na pravdu, zrádci na přátele a vrah na dobrého vládce.
ABC

Jak se vám líbí

William Shakespeare
Shakespearova nejromantičtější komedie o lásce a návratu k přírodě.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
Rokoko

Tekoucí písky

Jen Silverman
Mladá guvernantka přijíždí na odlehlé panství uprostřed skotských blat poté, co vedla romantickou korespondenci s tajemným panem Branwellem. Jenže brzy se ukáže, že jedinými obyvatelkami domu jsou dvě Branwellovy sestry, jejich služebná a pes. A nikde žádný muž ani dítě, o které by se bylo třeba postarat… Česká premiéra potemnělé komedie volně inspirované dopisy Charlotty Brontëové.
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli.
3KINO ART PASÁŽ
Víte, kde skutečně leží střed Evropy? Ve městě Leopolis – městě lva, Lembergu, Lwówě, Lvově, Lvivě. Městě, které za svou existenci změnilo jméno hned sedmkrát a které s Prahou spojuje mnohem víc než kdysi společná náruč Rakousko-uherské monarchie.

Mother fucker
Father killer
What a thriller!

TOMÁŠ JARKOVSKÝ A JAKUB VAŠÍČEK PODLE SOFOKLA

Antigona