Eva
Salzmannová

Herečka
Eva Salzmannová

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

Po skončení studií herectví na DAMU se v 80. letech stalo jejím prvním působištěm Divadlo Na okraji (Rubín), kde si zahrála několik zásadních rolí. Například Julii v Romeovi a Julii, Markétku ve Faustovi nebo Varvaru ve Višňovém sadu a Marii ve Vojckovi. V sezóně 1990–91 působila v Činohře Národního divadla, v sezóně 1991–92 ve smíchovském Divadle Labyrint, 1992–94 v Divadle Na zábradlí a hostovala ve Vinohradském divadle. V roce 1994 se vrátila na scénu Národního divadla, kde s mnohými úspěchy hrála až do roku 2018, kdy se rozhodla přijmout nabídku Městských divadel pražských. Je docentkou herectví na DAMU. Často spolupracuje s nezávislou divadelní scénou. Za monodrama Jasno lepo podstín zhyna, uváděné v režii Viktorie Čermákové v pražské MeetFactory, byla nominována na Cenu Thálie 2017. Za herecký výkon v inscenaci Andělé v Americe byla v roce 2019 nominována na Cenu Divadelních novin. V Městských divadlech pražských účinkuje například i v inscenaci Hamlet v režii Michala Dočekala, satirické komedii Kanibalky 2: Soumrak starců od Davida Drábka a výraznou roli má v inscenaci Yerma v režii Mariána Amslera.

Aktuální role

ABC

BÍLÁ NEMOC

Karel Čapek
Čapkův prorocký obraz v režii Michala Dočekala v hlavní dvojroli s Miroslavem Donutilem.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
ABC

Jak se vám líbí

William Shakespeare
Shakespearova nejromantičtější komedie o lásce a návratu k přírodě.
Rokoko
Co se stane, když si podnikavý miliardář vezme seniory jako rukojmí svého politického projektu? Ptáte se, jestli je tahle země taky pro starý? Odpoví vám Kanibalky 2, nejčernější satira naší současné reality.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli. 

To je prostě lékařská povinnost, odstranit válku!

KAREL ČAPEK

BÍLÁ NEMOC