Martin
Donutil

Herec
Martin Donutil

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/2019.

Vystudoval hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři. Absolvoval rolemi v inscenaci Schnitzlerova Reje. Od sezony 2011/12 byl členem souboru brněnského Divadla Husa na provázku, kam jej přivedl tehdejší umělecký šéf divadla Vladimír Morávek.  S ním spolupracoval například na inscenacích Uhdeho a Štědroňova Leoše, Baladě pro banditu, Čapkových Ze života hmyzu a hlavní roli si zahrál v Shafferově Amadeovi. Vedle Morávka spolupracoval na Provázku také s režiséry Janem Mikuláškem (Doktor Faustus, Višňový sad), J. A. Pitínským (Uršula, Triptych) a v posledních letech s Michalem Dočekalem (Dynastie /Lehman Brothers, hlavní role v adaptaci Kafkovy Ameriky). Vedle práce v divadle účinkuje i v televizi a filmu, hlavní roli ztvárnil například v seriálu Četníci z Luhačovic. 

Aktuální role

ABC

Geniální přítelkyně

ELENA FERRANTE, APRIL DE ANGELIS
Divadelní adaptace světového bestselleru. Padesátá léta dvacátého století, neapolská periférie a dvě děvčátka, která si slíbí přátelství na život a na smrt.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Komedie

Hotel Good Luck

Alejandro Ricaño
Osamělý radiový DJ Bobby je posedlý strachem ze smrti. Ze své sklepní rozhlasové stanice se vydává na cestu skrz paralelní vesmíry a hledá ty, které miloval a ztratil. Protože, co se nemůže stát v této realitě, může se stát v jiné...
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
ABC

Petr Pan

James M. Barrie, David Drábek
Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst.
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.

Máte sousedy? A mají, co vy nemáte?

OLEKSIJ DORYČEVSKYJ

JAK UMĚT KRÁST