Martin
Donutil

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/2019.
Martin Donutil
Narodil se v Praze, kde vystudoval hudebně-dramatický obor na konzervatoři. Absolvoval rolemi v inscenaci Schnitzlerova Reje (2011). Od sezony 2011/12 byl členem souboru brněnského Divadla Husa na provázku, kam jej přivedl tehdejší umělecký šéf divadla Vladimír Morávek. S ním spolupracoval například na inscenacích Shafferova Amadea (kde si zahrál titulní roli), Čapkových Ze života hmyzu či Uhdeho a Štědroňova Leoše. Vedle Morávka se tu setkal například i s Janem Mikuláškem (Doktor Faustus, Višňový sad) a v posledních letech s Michalem Dočekalem (Massiniho Dynastie /Lehman Brothers/, hlavní role v adaptaci Kafkovy Ameriky). Vedle práce v divadle účinkuje i v televizi a filmu, hlavní roli ztvárnil například v seriálu Četníci z Luhačovic. Do angažmá v Městských divadlech pražských vstupuje rolí Joea v Kushnerových Andělích v Americe v Dočekalově režii.

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
ABC
Romeo a Julie
William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v divadle ABC, tentokrát v režii Michala Dočekala.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
Komedie

Divadelní adaptace románu Petry Hůlové o převýchově mužů v nedaleké budoucnosti vznikla v koprodukci s Činohrou Státního divadla Norimberk a Činohrou Státního divadla Stuttgart. 

ABC
Žebrácká opera
Václav Havel
Komedie o schopnosti mazaně převrátit morální hodnoty ve svůj vlastní prospěch.

Je ti mezi lidma dobře?

Elefantazie