Martin
Donutil

Herec
Martin Donutil
V Městských divadlech pražských od sezony 2018/2019.

Narodil se v Praze, kde vystudoval hudebně-dramatický obor na konzervatoři. Absolvoval rolemi v inscenaci Schnitzlerova Reje (2011). Od sezony 2011/12 byl členem souboru brněnského Divadla Husa na provázku, kam jej přivedl tehdejší umělecký šéf divadla Vladimír Morávek. S ním spolupracoval například na inscenacích Shafferova Amadea (kde si zahrál titulní roli), Čapkových Ze života hmyzu či Uhdeho a Štědroňova Leoše. Vedle Morávka se tu setkal například i s Janem Mikuláškem (Doktor Faustus, Višňový sad) a v posledních letech s Michalem Dočekalem (Massiniho Dynastie /Lehman Brothers/, hlavní role v adaptaci Kafkovy Ameriky). Vedle práce v divadle účinkuje i v televizi a filmu, hlavní roli ztvárnil například v seriálu Četníci z Luhačovic. Do angažmá v Městských divadlech pražských vstoupil rolí Joea v Kushnerových Andělích v Americe v Dočekalově režii.

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
ABC

Romeo a Julie

William Shakespeare
Nejslavnější Shakespearova tragédie o nešťastné lásce v rozeštvaném světě s Terezou Marečkovou a Zdeňkem Piškulou v titulních rolích.
Requiem za sen jednoho obyčejného člověka, který bolestně zjišťuje, že na sklonku života dosáhl jediného – pro všechny má větší cenu mrtvý než živý.
Komedie

Švejk / Schwejk

z textů Jaroslava Haška, Bertolta Brechta a Petry Hůlové
Kdo je Švejk? Co je Švejk? Co znamená Švejk pro nás a co pro zbytek světa? A co pro ten zbytek světa znamenáme my?
 
ABC

Žebrácká opera

Václav Havel
Komedie o schopnosti mazaně převrátit morální hodnoty ve svůj vlastní prospěch.

I když se nic neděje, děje se něco, totiž nic.

PHILIPP LÖHLE

PŘES ČÁRU