Beáta
Kaňoková

Herečka
Beáta Kaňoková

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

Pochází ze severní Moravy. Na Slezské univerzitě v Opavě vystudovala kulturní dramaturgii. Studia činoherního herectví na pražské DAMU absolvovala mimo jiné rolemi Nataši Čechovových Tří sester v režii Tomáše Töpfera či Ollie v McDowallově Pomoně v režii Jana Holce. V letech 2017-2018 byla v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde zaujala rolemi například ve Vyrypajevově hře Letní vosy nás štípou už i v listopadu (r. Alžběta Burianová), Téměř dokonalé lásce Nicole Moellerové (r. Adam Svozil, Kristýna Kosová) či naposledy v Havelkových Elitách v režii Martiny Schlegelové.
Dále spolupracovala například se Švandovým divadlem (Pohřeb až zítra, r. Daniel Hrbek) nebo hned v několika projektech s Divadlem Spektákl, kde hraje mj. hlavní roli v Topolově Hodině lásky v režii Štěpána Pácla. Vedle toho se podílela na oceňovaném imerzivním projektu Pomezí režiséra Lukáše Brychty. Do angažmá v Městských divadlech pražských vstoupila rolí Harper v Kushnerových Andělích v Americe v režii Michala Dočekala.

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého.
Rokoko

Oddací list

Ephraim Kishon
Řada komických situací s  jemnou nadsázkou a chytrou ironií provokuje k zamyšlení: vzali bychom si svého partnera i po dvaceti letech společného soužití?

Svět převrátil se vzhůru nohama a napravit ho budu muset já.

WILLIAM SHAKESPEARE

Hamlet