Beáta
Kaňoková

Herečka
Beáta Kaňoková

V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

Studia činoherního herectví na pražské DAMU absolvovala mimo jiné rolemi Nataši v Čechovových Třech sestrách v režii Tomáše Töpfera či Ollie v McDowallově Pomoně v režii Jana Holce. V letech 2017-2018 byla v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde zaujala rolemi například ve Vyrypajevově hře Letní vosy nás štípou už i v listopadu, Téměř dokonalé lásce Nicole Moellerové a v Havelkových Elitách v režii Martiny Schlegelové. Spolupracovala i se Švandovým divadlem, na několika projektech s Divadlem Spektákl nebo s oceňovaným imerzivním projektem Pomezí. Televizní diváci ji znají ze seriálu Pan profesor. Objevila se ve filmu Hranice lásky a výraznou roli má ve filmu Běžná selhání premiérovaném v roce 2022 na Filmovém festivalu v Benátkách. Do angažmá v Městských divadlech pražských vstoupila rolí Harper v Kushnerových Andělích v Americe v režii Michala Dočekala, hraje také Ofelii v Dočekalově inscenaci Hamleta. Titulní roli má v adaptaci románu Zdeny Salivarové Honzlová.

Aktuální role

ABC

Geniální přítelkyně

ELENA FERRANTE, APRIL DE ANGELIS
Divadelní adaptace světového bestselleru. Padesátá léta dvacátého století, neapolská periférie a dvě děvčátka, která si slíbí přátelství na život a na smrt.
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko

Honzlová

Zdena Salivarová
Divadelní adaptace jednoho z nejlepších děl moderní české prózy od Zdeny Salivarové, spisovatelky stojící neprávem ve stínu svého muže Josefa Škvoreckého. V titulní roli Beáta Kaňoková.
Rokoko

Oddací list

Ephraim Kishon
Řada komických situací s  jemnou nadsázkou a chytrou ironií provokuje k zamyšlení: vzali bychom si svého partnera i po dvaceti letech společného soužití?
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli.

Mother fucker
Father killer
What a thriller!

TOMÁŠ JARKOVSKÝ A JAKUB VAŠÍČEK PODLE SOFOKLA

Antigona