Strýček Váňa Divadlo Rokoko

Anton Pavlovič Čechov
Detail fotogalerie

Hrají

Serebrjakov, profesor v penzi Zdeněk Dolanský
Jelena, jeho žena Zuzana Kajnarová
Sofie (Soňa), jeho dcera z prvního manželství Nina Horáková
Vojnická, vdova po tajném radovi Radka Fidlerová
Ivan Vojnickij, její syn Vasil Fridrich
Astrov, lékař Aleš Procházka
Tělegin, zchudlý statkář Zdeněk Vencl
Marina, stará chůva Věra Janků
Sluha David Tůma
Další sluhové Michal Hakl, Jan Marhoul a Karel Ruppert
 
Režie Petr Svojtka
Dramaturg Jiří Janků
Překlad Leoš Suchařípa
Scéna Jaroslav Milfajt
Kostýmy Kateřina Hájková
Hudba Vladimír Nejedlý
Asistentka režie Zuzana Holbeinová


 

„Život člověka utahá!“ Tragikomedie o velkých touhách a nenaplněných snech.​

V dramatu Strýček Váňa, stejně jako v ostatních vrcholných hrách A. P. Čechova, jde o variaci na téma zmarněného života na ruské provincii konce 19. století. Konflikt mezi zidealizovaným a skutečným všedním životem, zklamané lásky, nenaplněné ambice, naděje v lepší budoucnost a rozčarování z reality, to všechno jsou atributy, které ani během času neztratily na přesvědčivosti a jejichž prostřednictvím můžeme nahlédnout i dnešní společnost.

Hledání smyslu života a krize středního věku jsou dnes stejně palčivé jako před sto dvaceti lety, kdy byla hra napsána. A právě pro tuto nadčasovou resonanci se Čechovovy hry neustále uvádějí na jevištích po celém světě. Do Divadla Rokoko se Čechov vrací po bezmála dvaceti letech, tentokrát v režii Petra Svojtky. 

Materiál na výrobu dekorace Strýčka Váni poskytla společnost TITAN – MULTIPLAST s. r. o.

Délka představení: 2 h 30 | Premiéra: 04.06.2016

Kdy se hraje

Sobota 24.11. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-rokoko.png]

Komentáře diváků

Včera jsem byl na představení Strýček Váňa. A budu moc rád, když můj pocit předáte dále. Nejlépe těm, kteří hru připravovali a hráli, hrají. Tušil jsem na jakou hru jdeme, ale to co jsem zažil, bylo vskutku nečekané a překvapivé. Po polovině hry jsem velmi vážně zvažoval, že budu muset odejít. Ale nikoli, že bych byl s volbou divadla, hry, herců nespokojen. Ba naopak. Jednalo se o tak dokonalé přenesení pocitů od všech na jevišti, že to prostě na mne byla silná káva. Možná, že by stálo říci, že mne manželka nazývá ultra-pozitivistou, tak možná proto. Po druhé polovině, tedy po představení jsem byl a stále jsem unešený. Vskutku úžasný zážitek, za který patří všem velký dík.  
Jen doplňuji, že nejsem s nikým z divadla příbuzný, ani marketér představení a ani nejsem robot :-)
27. 6. 2017Dobrý den, včera jsme byli s manželkou na představení "Stýčka Váni" ve vašem divadle. Nádherné představení, včetně vynikajících výkonů všech herců. Pro mě tam bylo vše co Čechov ve "Váňovi" napsal, včetně těch nejjemnějších detailů, výrazů a gest. Naprosto mě uchvátilo herectví pana Vasila Fridricha, Aleše Procházky a slečny Niny Horákové. Můj dík patří i režiséru panu Petru Svojtkovi. Ještě jednou děkuji. Nadšený divák Petr Kubát
27. 10. 2016


Pánům Fridrichovi s Procházkou to prostě krásně ladí, byť většinou v opozičních rolích (Lear, Molly Sweeney). Ráda bych ale vyzdvihla i výkon Niny Horákové, kterou jsme si oblíbili a vídáme ji čím dál raději :-) Co se hry týče, bála jsem se srovnávání s Evženem Oněginem, premiérujícím jen o týden později v Divadle ABC, s tématem blízkým i vzdáleným zároveň. Zbytečně! Váňovi komorní prostředí Rokoka perfektně sedlo a hry, každá za sebe, jsou neskutečně silnými zážitky. Díky!
14. 6. 2016

Velmi čistá inscenace bez zbytečných režisérských výstřelků. Skvělé herecké výkony hlavních představitelů a zajímavá výtvarná koncepce. Děkuji za krásný zážitek!
7. 6. 2016

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí