Zdeněk
Vencl

Herec
Zdeněk Vencl
V Městských divadlech pražských od roku 2009.

Herectví se začal věnovat v amatérském souboru J. K. Tyla v Mostě, které se orientovalo především na dětské publikum. Studoval báňskou průmyslovku v Duchcově, ale po maturitě si podal přihlášku na DAMU. V letech 1991–1994 spolupracoval se spolkem Kašpar (mj. hrál v inscenaci Hodina mezi psem a vlkem). Po rozdělení souboru odešel společně s Michalem Dočekalem do Divadla Komedie, kde byl v angažmá až do roku 2002. Následovalo období profesní nezávislosti, kdy se intenzivně věnoval své zálibě v kulturistice (v roce 2004 se dokonce dostal do finále mistrovství republiky v kategorii do 80 kg). Herectví ale nikdy zcela neopustil. Průběžně účinkoval na různých pražských scénách (Branické divadlo, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo Palace), účinkoval v muzikálech Krysař a Excalibur. Výrazné role ztvárnil například ve filmech Tankový prapor, Šakalí léta, Perníková věž, , Řád, Únos domů, Stalingrad či v seriálu Eden.
V roce 2009 zakotvil v souboru Městských divadel pražských, kde působí dodnes.

Aktuální role

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
Rokoko

Přes čáru

PHILIPP LÖHLE
Komedie o překračování hranic. V ospalé bavorské vsi u hranic s Českou republikou otevřeli policejní stanici. Co všechno způsobí ambice nadstrážmistra Kaufmana chránit místní obyvatele, zvyklé důvěřovat si a pomáhat?
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?

Co by byla revoluce bez velké všeobecné kopulace.

PETER WEISS

Marat + Sade