Zdeněk
Vencl

Herec
Zdeněk Vencl

V Městských divadlech pražských je od roku 2009.

Herectví se začal věnovat v amatérském souboru J. K. Tyla v Mostě, které se orientovalo především na dětské publikum. Studoval báňskou průmyslovku v Duchcově a po maturitě si podal přihlášku na DAMU. V letech 1991 – 1994 spolupracoval se spolkem Kašpar (mimo jiné zde hrál v inscenaci Hodina mezi psem a vlkem), po rozdělení souboru odešel společně se skupinou Michala Dočekala do Divadla Komedie, kde byl v angažmá až do Dočekalova odchodu do Národního divadla v roce 2002. Poté přišlo období profesní nezávislosti, kdy se intenzivně věnoval především kulturistice (v roce 2004 se dokonce dostal do finále mistrovství republiky v kategorii do 80 kg). Herectví ale nikdy zcela neopustil. Průběžně se objevoval na různých pražských scénách (Branické divadlo, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo Palace), účinkoval v muzikálech Krysař a Excalibur a natáčel pro film a televizi. Výrazné role ztvárnil například ve filmech Tankový prapor, Šakalí léta, Perníková věž, Už, Řád, Únos domů, Stalingrad či v seriálu Eden.

Aktuální role

ABC

Jak se vám líbí

William Shakespeare
Shakespearova nejromantičtější komedie o lásce a návratu k přírodě.

Kuchyň

Arnold Wesker
Hra britského dramatika v režii Michala Dočekala oživí prostor bývalé restaurace.
Rokoko

Marat + Sade

Peter Weiss, Michal Pavlíček
Nahlédněte spolu s námi v atraktivní formě divadla na divadle za mříže blázince i vlastní duše – kdo v tom bude hrát, těší se celá Paříž…
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?

We can be heroes just for one day.

D. Bowie, E. Walsh

Lazarus