Zdeněk
Vencl

V Městských divadlech pražských od roku 2009.
Zdeněk Vencl
Zdeněk Vencl
Herectví se začal věnovat v amatérském souboru J. K. Tyla v Mostě, které se orientovalo především na dětské publikum. Studoval báňskou průmyslovku v Duchcově, ale po maturitě si podal přihlášku na DAMU. V letech 1991–1994 spolupracoval se spolkem Kašpar (mj. hrál v inscenaci Hodina mezi psem a vlkem). Po rozdělení souboru odešel společně s Michalem Dočekalem do Divadla Komedie, kde byl v angažmá až do roku 2002. Následovalo období profesní nezávislosti, kdy se intenzivně věnoval své zálibě v kulturistice. Herectví ale nikdy zcela neopustil. Průběžně účinkoval na různých pražských scénách (Branické divadlo, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo Palace), účinkoval v muzikálech Krysař a Excalibur a v roce 2009 zakotvil v souboru Městských divadel pražských, kde působí dodnes.

 

Aktuální role

ABC
Bedřich Smetana: The Greatest Hits
Jiří Janků, Petr Svojtka
Osm a půl opery za jednu cenu! Komický muzikál pro činoherce z pera Ivana Hlase získal na GRAND Festivalu smíchu cenu Komedie diváků.
ABC
Něžná a jímavá komedie o ženách, které jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech.
ABC
Listopad
David Mamet
Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule? Nekorektní politická fraška. V hlavní roli Michal Dlouhý.
Rokoko
Otec
Florian Zeller
Dojemná a současně vtipná tragikomedie o jednom smutném fenoménu naší doby ‒ Alzheimerově chorobě. 
ABC
Revizor
Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! - vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC
Tančírna 1918-2018
Jiří Janků, Pavel Khek
Protančete s námi posledními sto lety české historie! Vstupte do naší tančírny a nechte se provést tanečním krokem po důležitých meznících naší republiky! 
ABC
Žebrácká opera
Václav Havel
Komedie o schopnosti mazaně převrátit morální hodnoty ve svůj vlastní prospěch.

Každý pořádný děvkař je šťastně ženat.

V. Havel

Žebrácká opera