Herecké kurzy pro neherce[do%20stranek/obrazky/230_HK.jpg]

 

 

Program

Jednodenní praktická herecká dílna se bude zabývat základy a principy fungování divadla, účastníci budou formou praktických cvičení prozkoumávat úplnou prapodstatu divadelního umění, budou se rozpomínat na bezstarostný svět dětských her, na uvolnění, které hru vždy provází.

Dalším tématem divadelních cvičení bude týmová spolupráce, vnímání partnera a živá komunikace. Účastníci se budou prakticky zabývat stavbou, principy a definicí dramatické situace, bez které není žádného divadla.

Dílna nestaví na hereckém talentu účastníků, ale na jejich chuti a odhodlání vyzkoušet si divadlo, je tudíž otevřena komukoliv v jakémkoliv věku.

Součástí hereckého kurzu je i návštěva divadelního představení a následná beseda s tvůrci.


Cena

Cena poukazu je 1 500 Kč a můžete ho zakoupit na pokladnách Městských divadel pražských nebo si jej nechat poslat na dobírku na e-mailu: rezervace@m-d-p.cz.

Zájemce o Herecký kurz si kupuje poukaz, na jehož základě se může přihlásit na volný termín kurzu. S poukazem máte přednostní právo na účast ve vámi zvoleném termínu. Při zakoupení necháte na sebe kontakt v podobě e-mailu, nebo telefonu, abyste byli včas informováni o termínech a změnách kurzů a mohli si přednostně vybrat datum, které vám nejvíce bude vyhovovat. Kurz se koná jednou měsíčně v sobotu. O termínu budete informováni s měsíčním předstihem, a jestliže vám nebude vyhovovat, můžete počkat na další termín. Potom, co nám termín potvrdíte, dostanete upřesňující informace o průběhu celého kurzu.
 

do%20stranek/pas/p%C3%A1s_hk_%C5%A1ikmo2%20kopie.jpg

Reportáž z Hereckého kurzu z časopisu Instinkt 9/2013 si můžete přečíst ZDE.

Rozhovor s lektorem Petrem Haškem nejen o Hereckých kurzech z časopisu Týden najdete ZDE.

Repotáž v časopisu Marianne z 24. 5. 2013 si přečtěte ZDE.

Další reportáž z kurzu, tentokrát od redaktorky Divadelních novin si můžete přečíst ZDE.

Nejnovější reportáž z ledna 2014 z MF Dnes si můžete přečíst ZDE.


Komentáře  účastníků:

Kurzem jsem byla nadšená, a ráda bych za jeho konání Městským divadlům pražským moc poděkovala. Celý Kurz byl výborně připraven a výběr pana režiséra Petra Haška byl, podle mého názoru, vynikající. Petr Hašek projevil nejen skvělé schopnosti vést Kurz obsahově, ale navíc od samého začátku pomohl vytvořit velmi přátelskou a uvolněnou atmosféru a co je nejdůležitější, dokázal nás velmi dobře "otevřít". Za sebe mohu říci, že i když jsem se na Kurz velmi těšila, měla jsem zároveň i trému, jestli vše, co se bude na Kurzu dít, budu umět alespoň nějak zvládnout. Tyto pocity ale velmi rychle zmizely a pak už jsem vnímala jen to, jak se s panem režisérem Petrem Haškem skvěle pracuje a jaká je to RADOST objevovat s jeho pomocí sebe sama v podobě, o které bych před Kurzem jen těžko věřila, že bych ji v sobě mohla mít.
I celé zázemí Kurzu bylo vynikající, pan Otakar Faifr i jeho kolegyně (omlouvám se, že jsem při jejím příchodu při odpolední části Kurzu nestihla vnímat její jméno) se o nás krásně starali a pomáhali vytvořit atmosféru, ve které bylo snadné cítit se v Divadle ABC "jako doma".


J. A. Červená     

 

 

Může vás zajímat

Líbí se vám také tyto inscenace

 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí