Listopad Divadlo ABC

David Mamet Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

Charles Smith Michal Dlouhý
Archer Brown Jiří Hána
Obchodní zástupce
Národního svazu chovatelů krocanů
Jaroslav Vlach
Clarice Bernsteinová Lenka Zbranková
Dwight Grackle Zdeněk Vencl
 
Režie Petr Svojtka
Dramaturg Jiří Janků
Překlad Ester Žantovská
Výprava Jaroslav Milfajt
   

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule? Nekorektní politická fraška. V hlavní roli Michal Dlouhý.

Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“. Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přicházejí krocani, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Komedie Davida Mameta (autor scénáře k filmům Vrtěti psem a Hanibal) vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme. Je to skvěle napsaná hra a my věříme, že čeští diváci jí budou skvěle rozumět! Inscenaci připravil pro Divadlo ABC režisér Petr Svojtka.

V roce 2015 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato inscenace cenu za nejoblíbenější inscenaci publika - Komedie diváků a Michal Dlouhý obdržel Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Záštitu nad inscenací Listopad přebralo Americké velvyslanectví v Praze.

Délka představení: 2 h | Premiéra: 07.06.2014

Kdy se hraje

Pátek 30.11. 18:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png] VYPRODÁNO
Čtvrtek 06.12. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png] VYPRODÁNO
Úterý 22.01. 19:00 [design/2012/logo-divadlo-abc.png]
Úterý 29.01. 19:30 [design/2012/logo-divadlo-komedie.png]

Komentáře diváků

Perfektní výkon pana Dlouhého, herectví na 100% bez rezervy,  jako z původní herecké školy, která se dnes vidí zřídka :) Děkujeme.
29. května 2016

Už jsem jiné provedení této hry viděl a s tou vaší se naprosto nedá srovnat. Skvělé herecké výkony v čele s výborným Michalem Dlouhým. Jednoduchá ale pěkná scénografie. Zkrátka jedna z nejlepších věcí, co jsem v Městských divadlech pražských (a vlastně vůbec) viděl.
23. dubna 2016

Naprosto excelentní výkon Michala Dlouhého!! Klobouk dolů... Již jsem představení s radostí doporučil několika známým.
3. března 2015
 
Výborné představení! Na můj vkus možná mnoho vulgarismů, ale chápu jejich účel. Při zobrazení dnešní politické scény to bez nich zřejmě nelze. Velice vtipné, velice pravdivé.
3. února 2015
 
Jste úžasní! Pro nás představení roku. Moc děkujeme za skvělý večer!
9. prosince 2014
 
Úžasný, kouzelný! Prostě hitparáda humoru. A Michal Dlouhý je obdivuhodný superherec :-)
9. prosince 2014
 

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí