Věštkyně, vraždy a jasnovidci Divadlo Rokoko

Karel Čapek / Arnošt Goldflam Koupit vstupenky
Detail fotogalerie

Hrají

 
Kartářka Hana Doulová
Rous, Jasnovidec  / Zdeněk Dolanský
Dr. Marek Jan Vlasák
Dr. Klapka Vasil Fridrich / Jiří Hána
Artur Lukáš Jurek
Klapková Dana Batulková
Edita Anna Theimerová / Nina Horáková
Grafolog, Bůh, Gottfried Jaroslav Vlach
Kugler Petr Klimeš
Paní Vávrová Veronika Koudelková
Personál Luděk Blažek / Antonín Šebesta
 
Režie
Dramaturg Věra Mašková
Scéna David Marek
Kostýmy Petra Štětinová Goldflamová
Hudba Milan Potoček

Česká premiéra svérázné adaptace Čapkových povídek. Magické příběhy s tajemstvím někdy až hororovým, jindy úsměvným, trochu detektivní, trochu legrační, trochu nostalgické.

Osobitý dramatik a režisér Arnošt Goldflam zpracovává ve svém novém projektu několik impulzů z Povídek z jedné i druhé kapsy. Přináší trochu nečekaný a nevšední pohled na spisovatele, jehož jsme si zvykli vnímat spíše jako moudrého klasika, glosátora veřejného dění a autora Hovorů s T. G. M. Věštkyně, vraždy a jasnovidci jsou magické příběhy s tajemstvími někdy až hororovými, jindy úsměvnými, trochu detektivní, trochu legrační, trochu posmutnělé, ale všechny směřující k jediné otázce: Co je ve skutečnosti dobro a co zlo? Umíme to rozpoznat? Umíme s těmito pojmy zacházet, ne v teoretické rovině, ale ve skutečném, reálném světě, kde nic není tak černobílé, jak se na první pohled zdá, nic není úplně jednoznačné a nic úplně vysvětlitelné? Je vina skutečnou vinou a je trest vždy nutný a úměrný provinění? Otázky, které od dob, kdy je položil Karel Čapek, neztratily nic na své aktuálnosti. Inscenace navazuje na celou řadu představení inspirovaných velkou českou literaturou.

Délka představení: 2 h | Premiéra: 01.01.1970

Komentáře diváků

Děkuji za krásný divadelní zážitek. Úplně na mě dýchla prvorepubliková atmosféra. Navíc mě překvapily výkony herců i jejich hudební nadání. Určitě se přijdu ještě podívat na alternaci s Vasilem Fridrichem, Jiří Hána byl výborný.
16. dubna 2015
 
Pan Goldflam opět nezklamal! Velice mě to bavilo, milé i když lehce hororové představení. Děkuji za zážitek!
17. března 2015
 
Byla jsem na představení a musím říct krásné, nazvala bych ho "představení, které pohladí". Krásný humor, trocha napětí a herci jedním slovem "VAU".
9. února 2014

Zdroj FeedbandoPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí