Tomáš
Havlínek

Herec
Tomáš Havlínek

V Městských divadlech pražských je od sezony 2018/2019.

Absolvoval hudební gymnasium a první divadelní zkušenosti získal v karlovarském Divadle Dagmar. Během studia herectví na pražské DAMU hostoval v Divadle pod Palmovkou a v Divadle na Vinohradech. Po absolutoriu v roce 2015 nastoupil do stálého angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde v průběhu tří let ztvárnil mimo jiné role v inscenacích Shakespeare v Hollywoodu, Knězovy děti nebo Zavolejte Jeevese. Za role v Katech Martina McDonagha a Donu Juanovi získal v roce 2018 Jihočeskou Thálii. Za roli Priora Waltera v inscenaci Andělé v Americe se dostal do širších nominací Cen Thálie 2019. Kromě herectví se Tomáš Havlínek věnuje i hudbě, deset let hrál v symfonickém orchestru a jako houslista vystupuje s několika uskupeními různých hudebních žánrů. Hostuje i na jiných pražských scénách, např. v Dejvickém divadle nebo v Divadle Na Maninách. Spolupracuje se souborem Tygr v tísni a zahrál si i v mnoha filmech(Americké dopisy, Jan Palach, Monstrum, Bohéma, pohádka Řachanda ad.) a televizních seriálech, například úspěšných Případech 1.oddělení.

 

Aktuální role

ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Tragédie myšlení a činu, kde si lež hraje na pravdu, zrádci na přátele a vrah na dobrého vládce.
Komedie
Noční můra, nebo krásný sen? Klasika sci-fi žánru poprvé na českém jevišti.
Rokoko

Pan Polštář

Martin McDonagh
Postmoderní detektivka o hranici mezi snem a realitou.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého.
Rokoko

Yerma

Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy
Mistrovské dílo Federica Garcíi Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli.

Život je jako polévka. A já jsem vidlička.

David Drábek

Herečka sobotní noci