Tomáš
Havlínek

Herec
Tomáš Havlínek
Tomáš Havlínek
V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

První divadelní zkušenosti získal karlovarský rodák v Divadle Dagmar. Následovalo studium na katedře činoherního divadla pražské DAMU, během kterého hostoval např. v Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle na Vinohradech. Po absolutoriu v roce 2015 nastoupil do stálého angažmá do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde v průběhu tří let ztvárnil mimo jiné role v inscenacích Shakespeare v Hollywoodu, Knězovy děti nebo Zavolejte Jeevese. Za role v Katech a Donu Juanovi získal v roce 2018 Jihočeskou Thálii. Spolupracuje i se souborem Tygr v tísni a je také aktivně činný v několika hudebních uskupeních.

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
Jsou čtyři ráno – nebo víc? V hledišti divadla Rokoko se setkává šestice postav, jejichž příběhy ožívají v písních Hany Hegerové. 
ABC
Elefantazie
David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy.
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
ABC
Revizor
Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?

Je tvoje pánevní dno šťastné?

D. Drábek

Kanibalky