Tomáš
Havlínek

Herec
Tomáš Havlínek
V Městských divadlech pražských od sezony 2018/19.

První divadelní zkušenosti získal karlovarský rodák v Divadle Dagmar. Následovalo studium na katedře činoherního divadla pražské DAMU, během kterého hostoval např. v Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle na Vinohradech. Po absolutoriu v roce 2015 nastoupil do stálého angažmá do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, kde v průběhu tří let ztvárnil mimo jiné role v inscenacích Shakespeare v Hollywoodu, Knězovy děti nebo Zavolejte Jeevese. Za role v Katech a Donu Juanovi získal v roce 2018 Jihočeskou Thálii. Za roli Priora Waltera v inscenaci Andělé v Americe se dostal do širších nominací Cen Thálie 2019. Kromě herectví se Tomáš Havlínek věnuje i hudbě, deset let hrál v symfonickém orchestru a jako houslista vystupuje s několika uskupeními různých hudebních žánrů. Spolupracuje se souborem Tygr v tísni a zahrál si i v mnoha filmech a televizních seriálech.

Aktuální role

ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
Jsou čtyři ráno – nebo víc? V hledišti divadla Rokoko se setkává šestice postav, jejichž příběhy ožívají v písních Hany Hegerové. 
ABC

Elefantazie

David Drábek, Tomáš Belko, Darek Král
Muzikál ohavné krásy. Fascinující příběh Sloního muže Josepha Merricka, který se stal ve viktoriánském Londýně atrakcí obludária.  
ABC

Hamlet

William Shakespeare
Jedna z nejslavnějších her světového repertoáru, do které každá generace vkládá svůj otisk.
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
ABC

Revizor

Nikolaj Vasiljevič Gogol
Taky vám slova audit a finanční kontrola zrychlují tep? A co třeba revize? A Revizor? Ten náš – REVIZOR ON ICE! – vám polechtá bránice. A možná opotí pleš. Nebo posune tupé?
ABC

Vojna a mír

Lev Nikolajevič Tolstoj
Divadelní adaptace slavné románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého. 

Miluji vás, ale nemůžu vám nic slíbit. 

Lev Nikolajevič Tolstoj

VOJNA A MÍR