Simon Stone podle Federica Garcii Lorcy

Yerma

9.6. Čt 10.00 Rokoko RKK

10.6. 19.00 Rokoko RKK

16.6. Čt 19.00 Rokoko RKK
24.6. 19.00 Rokoko RKK

14.9. St 11.00 Rokoko RKK

29.9. Čt 19.00 Rokoko RKK
Mistrovské dílo Federica Garcii Lorcy zasazené do současnosti. Divadelní triumf mnoha evropských jevišť v české premiéře, s Ninou Horákovou v titulní roli. 
Yerma je úspěšná novinářka, která miluje svou práci v redakci, píše blog pro mnoho followerů, nedávno jí bylo třiatřicet, prožívá pohodový vztah se skvělým přítelem a konečně s ním může oslavit první večer v novém bytě. Při té příležitosti také poprvé vysloví nahlas, že by „možná bylo fajn založit rodinu“. Jejího partnera to překvapí, ale není proti a rozhodnou se společně nechat věcem volný průběh. Tato prostá situace ale začne nečekaným způsobem ovlivňovat idylický svět Yermy i ji samotnou - a v jiskřivé konverzační hře ze života současných třicátníků se začnou objevovat temné tóny. Australský dramatik Simon Stone se při psaní této tragikomedie inspiroval slavnou hrou Pláňka od Federica García Lorcy, ze španělské vesnice  však děj posunul do současné evropské metropole a sleduje tak s nebývalou věrností mezilidské vztahy v dnešním dynamickém světě. 

PREMIÉRA 10. 6. 2022 v Rokoku


 

Kontexty

REŽÍRUJI TÉMATA, SE KTERÝMI SE UMÍM ZTOTOŽNIT!

Rozhovor se slovenským režisérem Mariánem Amslerem o španělském spisovateli Federicu Garcíu Lorcovi, britském zpěváku Davidovi Bowiem i inscenacích Yerma a Lazarus, které mají na repertoáru městská divadla pražská.
 

Číst dále

BEZDĚTNOST JAKO BŘEMENO A VÝZVA

Je dnes bezdětnost běžná životní strategie a patří svět těm, kteří se nenechají svázat rodičovstvím? Tím se zabývá nejen inscenace Yerma, ale také tento článek z Moderního divadla.

Číst dále

Obsazení

ona Nina Horáková
John Viktor Dvořák
Viktor Tomáš Havlínek
Helena Eva Salzmannová
Mary Petra Tenorová
Des Renáta Matějíčková

Tvůrčí tým

režie Marián Amsler
překlad Viktor Janiš
dramaturgie Jana Slouková
Scéna a kostýmy Eva Jiřikovská
hudba Ivan Acher
Autorem fotek je Kamil Košun.

A co dál...

ABC

Diktátor

Charlie Chaplin
Filmová klasika poprvé v české divadelní adaptaci.
3.6. 19.00 ABC

22.6. 10.00 ABC Pro školy
Komedie

Roberto Zucco

Bernard-Marie Koltès
Zločinec s andělskou tváří na cestě mezi násilím a odpuštěním.
9.6. 19.30 KOM

19.9. 19.30 KOM