Moral Insanity
Umberto Eco, Petr Brajerčík a Júlia Rázusová

Moral Insanity

Chcete vedieť, kto je zodpovedný za to, že sa Vám nedarí? Hľadáte toho, kto môže za to, čo sa tu deje? Príďte a niekoho si určite vyberiete.
 
Prešovské národné divadlo

Autorské, herecké monodrama Petra Brajerčíka Moral Insanity vznikla na motivy šestého románu Umberta Eca Pražský hřbitov a zkoumá konspirační teorie, antisemitské a rasistické představy, které vycházejí z nepříznivé ekonomické a společenské situace a jejich odrazu v médiích a politice.
Hudba do inscenace byla natočená v rámci synth jamu inspirovaného konspiračními teoriemi. Martin Husovský- Studiologic Sledge Black, Jany Pastirčák - Dave Smith Instruments Mopho x4, Moog Little Phatty a Stano Čorej - Akai Rhytm Wolf.

Text: Peter Brajerčík, režie a scénický koncept: Júlia Rázusová, hudba a prostorový hudební koncept: Martin Husovský, scénografická a kostýmová spolupráce:Diana Strauszová, světelný design: Lukáš Katuščák, produkce: Michal Pivovar
Hraje: Peter Brajerčík
Premiéra 14. 12.2018

Inscenace získala cenu Grand Prix Nová dráma 2019.

Prešovské národné divadlo je nezávislé profesionální divadlo, které vzniklo roku 2013 v Prešově uvedením inscenace Single Radicals. Koncept nezávislého profesionálního divadla byl uměleckou vizí dramatičky Michaely Zakuťanskej a režisérky Júlie Rázusovej. Prešovské národné divadlo vytváří prostor pro svobodnou tvorbu umělců, kteří pocházejí z východu, nebo jsou s Prešovem spjati. Inscenují zde texty, které mají společenská, generační a sociologická témata. Inscenace se také dotýkají napětí mezi východem a západem Slovenska a pojmenovávají rozdíly v životní úrovni. Zároveň chce divadlo inspirovat lidi z rozličných pracovních odvětvích, aby se vrátili do Prešova a realizovali se v menších městech a na perifériích.
 

Režie a scénický koncept: Júlia Rázusová, hudba a prostorový hudební koncept: Martin Husovský, scénografická a kostýmová spolupráce: Diana Strauszová, světelný design: Lukáš Katuščák, produkce: Linda Durkáčová
Hraje: Peter Brajerčík

Premiéra 14. 12. 2018


 

Fotografie

Moral Insanity
Moral Insanity
Moral Insanity
Moral Insanity
Moral Insanity
Moral Insanity
A co dál...
ABC
Čtvrtstoletí poté, co ohromili celý divadelní svět, sestupují Andělé v Americe poprvé i na česká jeviště.
23.2. 17.00 ABC

14.3. 17.00 ABC

27.4. 18.00 ABC
Rokoko
Naše současná realita je obrazem tak neuvěřitelných bizarností, že chceme-li se dopustit satiry a nadsázky, je třeba stvořit nespoutané dada, komedii ve stu odstínů černé.
3.3. 19.00 RKK

15.4. 19.00 RKK
Komedie
Nepřítel lidu
podle Henrika Ibsena
Třeskutá komedie o liberální demokracii. V koprodukci s divadelní skupinou Lachende Bestien.
 
26.2. 19.30 KOM