27.08.2018

Dramaturgický plán

na příští sezonuobrazkydostranek/Dramplan18-19.jpg


Seznamte se s říjnovými premiérami:

První premiérou sezony bude trpká komedie Moře od britského dramatika Edwarda Bonda. Vypráví směšný i smutný příběh o tom, jak strach z neznámého a bizarní konspirační teorie zvolna rozežírají idylu klidného přístavního městečka. Jako režisér se tímto titulem, jehož premiéra bude v divadle ABC 13. října, vůbec poprvé v České republice představí jeden z nejvyhledávanějších mladých slovenských režisérů Ján Luterán, jehož úspěšné inscenace má na repertoáru například Slovenské národní divadlo nebo Astorka Korzo ´90. V hlavních rolích se představí Veronika Gajerová, Viktor Dvořák nebo Zdeněk Piškula.
 
Na společensky kritický tón naváže z podstatně jiného úhlu pohledu o týden později v divadle Rokoko režisér a dramatik David Drábek svou groteskní detektivkou Kanibalky s podtitulem Soumrak samců. Vyšetřování záhadných vražd Arabů v ní zavede tandem pražských kriminalistů i do výcvikového tábora českých neonacistů. „Kanibalky atmosférou odkazují na tolik oblíbený skandinávský model detektivek, ale humor v nich je třeskutě český“, přiblížil svou novou hru David Drábek, jeden z nejoriginálnějších tvůrců českého divadla uplynulého dvacetiletí, který bude svými autorskými inscenacemi utvářet umělecký profil Rokoka. Jako Iggy a Diana, poněkud nečekaná dvojice vyšetřovatelů, se v Kanibalkách představí Vanda Hybnerová a Jiří Hána.
 
V Komedii, scéně určené pro projektovou práci, koprodukční inscenace, rezidence nezávislých souborů a tvůrců, hostování mimopražských a zahraničních divadel a festivaly, se první premiéra odehraje v symbolické datum 28. října. Ve hře Konzervativec se jeden z nejdiskutovanějších současných českých spisovatelů David Zábranský zamýšlí nad povahou času a významem oslav dějinných událostí:Teď slavíme těch sto let… Vzniká při té příležitosti čtyři tisíce textů na kilometr, ale málokoho to zajímá. Tak jsem si říkal, že je třeba to napsat jinak. Jaký je obecně náš přístup k času? Kolik to je, těch sto let? Jaké kvantum? Jakou má to kvantum strukturu? A co my? Při práci na této inscenaci se nad Zábranského textem znovu potkají režisérka Kamila Polívková a herec Stanislav Majer.


 


Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí