Aleš Bílík


Narozen 15. 11. 1989

V Městských divadlech pražských od roku 2016

Po maturitě na jazykovém Gymnáziu Na Vítězné pláni byl přijat na katedru činoherního herectví pražské DAMU. V sezoně 2012/2013 absolvoval rolí Karla Moora v inscenaci Grázlové, k jeho dalším rolím v absolventském ročníku patřil Nicky (Stephens: Punk Rock) nebo Pavel (Petr Kolečko: Buchty a bohyně). Během studia se zapojil do pohybového inscenačního projektu Muži Adély Laštovkové Stodolové a tvůrčího dua SKUTR a spolupracoval také se sdružením Tygr v tísni (Vij, Krabat, Deníky).
Hostoval v Národním divadle a v Městském divadle v Mladé Boleslavi. V letech 2013‒2015 byl členem činohry Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde si zahrál mj. Lysandra (Sen noci svatojánské), Tristana (Bédier: Tristan a Isolda), dvojroli Frederika a Horáce (Anouilh: Pozvání na zámek), Granta Steela (Lochhead: Perfect Days) a Apoštola Pavla v muzikálu Quo vadis.
Od roku 2016 byl na volné noze a hodně natáčel. Má za sebou účinkování ve více než desítce filmových a televizních projektů (Piknik, Expozitura II, Řachanda, Všechny moje lásky, Bohéma). V Městských divadlech pražských si zatím zahrál dvě role – Douga v Noci bláznů a Lenského v Evženu Oněginovi, obě v režii Pavla Kheka.
 

Aktuální rolePo derniéřePři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí