Petra Tenorová


Narozena 20. 2. 1989

V Městských divadlech pražských od roku 2016

Petra vystudovala herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě pod vedením Mgr. Alexandry Gasnárkové. Už během studií hostovala v Národním divadle moravskoslezském. V roce 2009 odešla do svého prvního angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. Za šest let působení zde odehrála 25 rolí (hrála mj. Konstance v Amadeovi, Eržiku v Baladě pro banditu, Hermii ve Snu noci svatojánském, Markétu Lazarovou, Helenu v Mrzákovi Inishmaanském ad.).
Spolupracovala také s pardubickým  Divadlem Tří. Poté byla jeden rok v angažmá v Městském divadle na Kladně. Jakožto Kateřina Horovitzová se účastnila projektu Vlak Lustig.
V Divadle Kalich ztvárňuje roli Natálie v muzikálu Srdcový král. Zahrála si i v několika českých filmech a seriálech. V Městských divadlech pražských se poprvé představila v roli Táťány v Evženu Oněginovi v režii Pavla Kheka.
 
 

Aktuální rolePo derniéřePři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceBeru na vědomí